pondělí 13. května 2019

Netradiční místa pro společenské akce

Inspirujte se

Chystáte oslavu významného výročí. Máte okruh přátel, které chcete pozvat. Sice se všichni neznají, ale máte pocit, že by to mohlo fungovat. Jubileum je to pro vás důležité, ale divoké party v klubu vám nic moc neříkají a ani přátelům nechcete sponzorovat tuctovou pijatiku. Ale přeci jen byste byli rádi, kdyby vaše oslava byla výjimečná a přátelé na ni jen tak nezapomněli. Jak z toho ven?

Zaměřte primárně na to, KDE se vaše oslava bude konat. Zkuste místo divoké party, z které by vaši hosté měli tak akorát ranní kocovinu, nabídnout přátelům oslavu na zajímavém místě, kde ještě nebyli a kam by se normálně ani nepodívali. Pozvěte je do netradičních a zajímavých prostor!

Populární jsou různé industriální objekty. Mívají zajímavou, někdy i pohnutou historii a zejména neopakovatelného genia loci. Jsou to většinou přestavěné tovární haly nebo dílny, a tak nabízí velkou variabilitu prostoru. Často se jedná o celé komplexy budov a prostor, takže si můžete vybrat prostory různých kapacit i možností využití – oslavu můžete udělat v komornější kavárně nebo si podle velikosti pozvané společnosti můžete pronajmout celý sál s doprovodnými službami. Někdy tyto industriální objekty nabízejí i zajímavou expozici o místní historii, na kterou můžete hosty nalákat, některé instituce dokonce organizují i prohlídky historických technologií a zařízení. To vše můžete zařadit do programu vaší oslavy, hosté to jistě ocení.

Pokud vám je aktuální módní vlna industriálu cizí, můžete sáhnout po pronájmu různých ryze kulturních institucí. Lákavé mohou být historické salonky nebo pronájem nabízejí i některé galerie umění. Samostatnou kapitolou jsou oslavy v dopravních prostředcích – můžete se veselit celkem tradičně na parníku, ale lze si objednat třeba také vyjížďku vyhlídkovou tramvají nebo pražský Dopravní podnik dokonce nabízí speciálně upravenou tramvaj T3 Coupé.

Vše záleží na počtu hostů, jak svou oslavu chcete pojmout a samozřejmě na vašem rozpočtu. Většina institucí, které své prostory takto pronajímají, nabízí i zajištění veškerých základních služeb. Jistě vám ochotně nabídnou catering i obsluhu, ale pokud už je to nad vaše finanční možnosti, určitě najdete prostory, kde nebude problém si občerstvení zajistit „po vlastní ose“. Vaši přátelé si určitě užijí pobyt v zajímavém a netradičním prostoru, a to i na úkor bombastického občerstvení. A ani nemusíte vše zajišťovat sami – vyzvěte hosty, ať se pochlubí svým kulinářským uměním a sami něco připraví a donesou.