pondělí 11. listopadu 2019

Jak na vánoční dárky

Inspirujte se

Vybírání dárků může být skutečný oříšek, obzvlášť k vánocům. Plánujete vánoční večírek nebo rodinnou sešlost a nevíte, co darovat lidem, které máte rádi? Máme pro vás několik nápadů, které vám výběr vánočních dárků usnadní.

Vraťte se ke klasice | Ideální pro rodinné sešlosti
Dopisy ježíškovi jste jako dospělí už asi dlouho nepsali, ale proč je znovu nezavést? Můžete je třeba udělat moderním způsobem – nasdílejte účastníkům vašeho večírku nebo sešlosti Google Docs soubor, kam každý napíše svůj dopis ježíškovi, ve kterém přesně popíše, co by si přál. Všichni účastníci pak uvidí, co by kdo chtěl a můžou podle toho přizpůsobit svůj výběr. Nezapomeňte se mezi sebou domluvit, kdo co komu daruje!

Dopis ježíškovi podle šablony | Ideální pro rodinné sešlosti
Říkáte si, že psaní dopisu je moc náročné a lidé ho nebudou chtít sepisovat? Pak je lepší volbou šablona, do které se jen doplní konkrétní či všeobecné věci. Jako obvykle, skvělý zdroj nápadů na tyto šablony je Pinterest.

Secret Santa | Ideální pro velké skupiny
Tajného Santu zná snad každý. Pořádáte-li večírek pro mnoho lidí, Secret Santa je ideální variantou. Každý účastník si předem vylosuje jméno další osoby, která na vaší akci bude a té pořídí dárek. Tento způsob můžete i trochu obohatit – před tím, než budete losovat, nechte účastníky ke svému jménu připsat, co mají rádi nebo co potřebují. Tím usnadníte výběr dárků a zajistíte, že se bude líbit.

Darujte zážitky | Ideální pro malé i velké skupiny
Věci se ztratí, rozbijí nebo jinak znehodnotí. Ale zážitky, ty zůstanou ve vzpomínkách navždy. Ať už přemýšlíte nad darováním zájezdu, kurzu vaření nebo lekcemi tance, zážitky jsou vždy skvělou volbou. Mnoho portálů prodává tento druh dárků, můžete se jimi inspirovat a popřípadě pořídit přímo skrz ně.

Pracovní činnosti aneb vyrob si sám | Ideální pro menší skupiny
Pamatujete si, když jste jako malí vyráběli dárky pro rodinu a své blízké? Mnoho dospělých nemá moc příležitostí tvořit něco rukama, proč jim to tedy během vánoc neumožnit? Vyrobte si společně kosmetiku nebo třeba sukulentové terárium. Navíc je to skvělá zábava na vaší party!