pondělí 14. října 2019

Ekologické podzimní dekorace

Inspirujte se

Každý z nás chce mít krásně vyzdobenou domácnost, obzvlášť když zrovna plánujeme nějakou akci. Jak na podzimní dekorace ekologicky? Pojďte se podívat na naše nápady.

Je snadné, nechat se unést kouzlem podzimu a naplnit nákupní košík spoustou masově vyráběných dekorací, které ve výsledku nejsou šetrné jak k naší peněžence, tak ani k životnímu prostředí. Nemusíte se však bát, jde to dělat i jinak! Znáte výraz upcycling? Česky upcyklace se dá vysvětlit jako přeměna starých nepotřebných výrobků na produkty s vyšší užitnou hodnotou – jinými slovy předmět, na který se vám doma jen chytá prach a už dlouho dobu přemýšlíte, že ho vyhodíte, místo jeho likvidace proměníte na nějaký nový kousek, který vám bude přinášet radost.

Podívejte se na naše tipy, jak upcyklovat některé věci, co se nachází snad v každé domácnosti nebo v přírodě, na krásné podzimní a Halloweenské dekorace:

Rozložitelné konfety
Jestli milujete hojně vyzdobený jídelní stůl a konfety na něm nemohou chybět, zkuste zaměnit klasické plastové (nebo i ty papírové) za mnohem více rozložitelnou verzi – listové. Nasbírejte venku listy obarvené podzimem a dejte se do tvoření. Stačí vám k tomu jen děrovačka!

Láhve od vína alá Jack-O-Lanterns
Dýně jsou snad ta největší ikona podzimu, ale nebudeme si lhát, dýně jako takové nejsou ta nejpraktičtější dekorace – konec konců, je to stále zelenina a pokud se vyřezá, nevydrží déle než týden, aniž by jí neobkružovalo hejno mušek. Jak tedy vyměnit klasické dýně za něco, co vám vydrží třeba až do příští sezóny? Vytvořte si Jack-O-Lanterns ze starých lahví od vína. Bude vám k tomu stačit pár lahví, maskovací páska, řezák a pár barev ve spreji. Na detailní návod se můžete podívat tady.

Vajíčkoví netopýrci
Zapojte do výroby podzimních dekorací i svoje děti, my vám garantujeme, že při výrobě například těchto netopýrů z kartonů na vajíčka se budou moc bavit. Stačí vám jen pár klasických obalů od vajec, černá barva, nůžky, provázek a pár dalších maličkostí. Oči si můžete namalovat na separátní kus papíru a přilepit, nebo koupit přímo v papírnictví třepající se oči, ty ovšem už nejsou tak ekologické. Jak přesně na to najdete zde.

Prostě listy
Ty barvy venku jsou na podzimu stejně nejkrásnější. Proč si je tedy i nepřenést domů? Natrhejte ty nejkrásnější listy a aby vám vydrželi, namočte je to transparentního včelího nebo sójového vosku. Martha Stewart slibuje, že vám tak vydrží klidně i několik sezón.

Roztomilí pavoučci
Pokud ještě stále používáte plastové lahve, máme pro vás tip na super využití jejich víček. S trochou černé barvy a žinylkových stonků (známých také jako čističe trubek) vytvoříte rozkošné pavoučky, kteří přinesou přátelskou atmosféru do každého domu. Podle tohoto návodu je zvládne vytvořit skutečně každý.

Strašidelný dům z nápojových kartonů
Na tuto dekoraci nepotřebujete nic víc než pár kartonů třeba od džusu nebo mléka, nůžky, barvu a svíčky na baterky. Pak už stačí jen nechat volnou ruku vaší kreativitě a vytvořit strašidelný dům podle vašich představ. Inspirujte se zde.

Máte nějaké tipy na ekologické nebo upcyklované dekorace? Podělte se s námi skrz naše sociální sítě! Facebook | Instagram