středa 11. září 2019

Co nezapomenout na svatbu

Inspirujte se

Plánování svatby je krásné, ale zároveň i stresující období. Dneska vám přinášíme pár tipů, které byste si určitě měli projít, pokud chcete mít co nejvíce pohodovou svatbu.

 1. Mějte záložní plán v případě špatného počasí
  Svatby venku jsou bezkonkurečně jedny z těch nejpopulárnějších, ale počasí jim může dost zavařit. Ať už jde o déšť nebo extrémně pálící sluníčko, je třeba být připravený. Podívejte se na historické teploty dne vaší svatby, ať víte, na co se připravit. Zároveň však vždy plánujte i na opačnou situaci – mít v záloze pár deštníku či opalovacích krému a klobouků může přijít vhod.

 2. Zjistěte si, kdy zapadá slunce
  Takzvaná zlatá hodinka je ideální čas pro venkovní focení. Zapadající slunce dodá vašim fotkám kouzelnou atmosféru. Zjistěte si tedy dopředu, kdy západ bude a vyhraďte si čas ve svatebním programu na focení. Existuje spousta aplikací, které vám přesně ukáží, kde a kdy slunce bude zapadat, ale jestli si najmete kvalitního fotografa, tak on to vše zjistí a připraví za vás.

 3. Zajistěte extra místa k sezení na obřad
  Při plánování počtu míst k sezení nezapomeňte brát v potaz, že lidí si nikdy nesedají vedle sebe, obzvlášť pokud se mezi sebou neznají, což se na svatbách často stává. K počtu hostů tedy připočítejte přibližně 10 % míst k sezení navíc.

 4. Promluvte si s dodavateli o možnosti přesčasu
  I když plánujete konec všech aktivit třeba na šestou večer, je dost možné, že se vám to o pár hodin protáhne a není nic nepříjemnějšího než koukat na účet od dodavatele, kde najednou přibyde padesát procent ceny. Promluvte si s nimi dopředu o tom, kolik by vás stál čas navíc, ať víte, do čeho jdete.

 5. Zajistěte dopravu pro hosty
  Jedná se o svatbu a všichni si na vás rádi připijí. Dejte jim tu možnost tím, že zajistíte odvoz pro všechny, co budou konzumovat alkohol. Uvidíte, že si vaši svatbu mnohem více užijí a zůstanou i mnohem déle.

 6. Diety a alergie
  Nezapomeňte, že hodně vašich hostů může mít nějaké stravovací omezení. Ať už jde o bezlepkovou či veganskou dietu, ujistěte se, že jste na to připraveni.

Mohli bychom vám dávat tipy do nekonečna, ale pro mnohé je nejjednodušší najmout si svatební koordinátorku, která za vás udělá všechnu práci a zajistí, že si svůj svatební den budete moct užít opravdu naplno. A pokud potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte se obrátit přímo na nás a na náš tým profesionálů v pořádání akcí všeho druhu!